4 rzeczy, które warto zrobić wiosną

kwiaty

Wiosna to idealny czas, żeby wziąć się w końcu w garść 🙂 Nie odkładaj niczego na później. Oto lista rzeczy, które na prawdę warto zrobić wiosną!

Wyzwania, postanowienia, plany

1 stycznia spisujemy postanowienia noworoczne, milion rzeczy które zamierzamy zrobić, zmienić, nawyki i uzależnienia, z którymi zamierzamy skończyć. Koło 7 stycznia lista gdzieś się zapodziała, zapomnieliśmy co na niej było, a tak w ogóle to jeszcze mnóstwo czasu mamy na to wszystko, przez Nami okrągły rok. Czemu większość naszych planów rozpływa się w oka mgnieniu? Bo najzwyczajniej Nam się nie chce. Za oknem szaro, buro, zimno, zaledwie 3 godziny słońca – jak tu mieć na cokolwiek energie? Dlatego właśnie, moi drodzy, wiosna to idealny czas na przemyślenie wszystkiego i postawienie sobie nowych celi. Usiądźcie na chwilę i zastanówcie się co chcecie osiągnąć w tym roku, jakie są Wasze cele i marzenia, a potem.. REALIZUJCIE JE! Tym razem nie powiecie, że nie możecie iść biegać, bo śnieg pada albo że nie możecie zrealizować swoich planów, bo dzień za krótki  (chociaż wiadomo, jak trzeba to zawsze znajdzie się wymówka). W promieniach słońca, w ciepełku i na świeżym powietrzu zawsze wszystko idzie lepiej.

zrobić wiosną

W zdrowym ciele zdrowy duch

Wiosna to czas kiedy kiedy wszystko się budzi do życia. Ty też powinieneś. Przez całą zimę ledwie egzystowałeś, prawie zapadając w sen zimowy? Trzeba to zmienić. Zaplanuj treningi sportowe: kiedy robi się się ciepło i słonecznie masz więcej energii i możliwości. Jazda na rowerze, bieganie czy basen 1-2 razy tygodniowo to dobry początek. Jeśli nie jesteś typem sportowca, a na myśl o ćwiczeniach od razu jesteś zmęczony, to chociaż wybierz się na dłuższy spacer 2 razy w tygodniu. Po pewnym czasie zobaczysz, że nie tylko będziesz wyglądać lepiej, ale poczujesz się lepiej. A to jest najważniejsze! Do tego wiosną do naszego menu znowu mogą zajrzeć owoce i warzywa. Ja je uwielbiam i staram się jeść cały rok, ale też wybór będzie o niebo większy. To dobry czas na zmiany nawyków żywieniowych i próbowanie nowych rzeczy.

zrobić wiosną

Wietrzenie magazynów

Każdy ma w szafie takie rzeczy, których nigdy nie zakłada. Bo nie są w naszym guście, do niczego nie pasują, słabo leżą, już się Nam znudziły i miliony innych powodów. Trzymamy je nadal, bo może kiedyś się jeszcze przydadzą, nie wiadomo do czego i kiedy, ale jest taka możliwość. Wiosna to idealny czas na pozbycie się sterty rzeczy, których już nie nosimy. Nie tylko łatwiej będzie Ci utrzymać porządek, ale także znajdzie się miejsce na nowe rzeczy 🙂 Ja co roku robię przegląd moich ubrań i pozbywam się rzeczy, które zalegają u mnie w szafie. Jeśli przez ostatni rok czegoś w ogóle nie używałeś, to na 99% to się nie zmieni. Fajnie, jeśli przy okazji uda Wam się dobrze spożytkować nie używane rzeczy. Polecam trzy opcje: oddać nadmiar ubrań potrzebującym, pozbyć się ich na tzw. wyprzedaży garażowej lub oddać rzeczy do sklepu. Ostatni punkt Cię dziwi? Często w sieciówkach za oddanie np. starych jeansów dostaje się rabat na kolejne zakupy, z takich rozwiązań korzystały już m.in. takie sklepy jak: H&M, Cubus czy Levi’s. Nie skupiaj się tylko na elementach garderoby, masz niepotrzebne rzeczy w kosmetyczce, papierach, kuchni czy rupieciach? Ogarnij to!

Coś nowego

Od jakiegoś czasu marzysz o wielkiej podróży? Chcesz nauczyć się nowego języka? A może znaleźć czas na przeczytanie tej książki, co od kilku miesięcy leży na półce? Wiosna to idealny czas na próbowanie nowych rzeczy. Mamy zupełnie nową energię i nowe spojrzenie. Kiedy w końcu Nas zaszczycą promienie słońca, humor od razu się poprawia. Jesteśmy bardziej otwarci na zmiany i próbowanie nowych rzeczy. Postaraj się znaleźć choć kilka godzin w tygodniu, żeby zrobić coś dla siebie. Nowe doznania zmieniają nasze życie, staje się ono bogatsze i różnorodne, a w moim odczuciu najzwyczajniej w świecie, szczęśliwe.

Mam nadzieje, że nadchodzące ciepłe dni zmotywują Was do zmian. Śle do Was moc energii i trzymam kciuki, by udało się zrealizować odkładane od dawna plany!

Lubicie zmiany? A może wręcz przeciwnie, wolicie jak wszystko zostaje po staremu? Co Wam daje motywacje do działania?

(Visited 98 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz