Ile kosztuje tydzień w Paryżu?

Paryż na tydzień

Paryż to jedno z najdroższych miast Europy Zachodniej. Ceny hoteli potrafią szokować – dla wielu są niestety nieosiągalne. Czy to jednak powód, żeby rezygnować z podróży marzeń? Oczywiście, że nie – trzeba szukać odpowiadających nam rozwiązań! Zapraszam na wpis “Ile kosztuje tydzień w Paryżu?”, gdzie znajdziecie koszty takiego wyjazdu oraz rady z jakich opcji korzystać, aby nie opustoszyć portfela.

Dojazd

Do Paryża na szczęście latają tanie linie Rayanair, więc dojazd nie jest dużym wydatkiem. Oczywiście możemy również pojechać autokarem bądź samochodem, ale różnica cenowa nie jest duża, a dwudniowa podróż to nie jest najbardziej komfortowy wybór. Loty bez problemy można zabukować już za 200 zł za osobę. Jeśli chodzi o dojazd z lotniska Beauvais to możemy wybrać autobus, pociąg lub taksówkę, a także prywatnego przewoźnika. My wybraliśmy ostatnią opcję, tutaj znajdziecie bilety za 13 euro w jedną stronę.

Koszt: 350 zł

Nocleg

Hotele w Paryżu są bardzo drogie, nawet te w średniej lokalizacji i standardzie nie są przystępne cenowo. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie skorzystanie z portalu airbnb.pl. Znaleźliśmy tu piękne mieszkanie w stylu hussmanowskim w naprawdę dobrej cenie. Poza centrum bez problemu znajdziesz przytulne lokum za 100 zł /os. Jeśli jednak wolicie standardowe hotele, to tu znajdziecie najkorzystniejsze opcje: Trivago

Koszt: 600 zł / 6 nocy

Jedzenie

Wyżywienie to jeden z najdroższych punktów wizyty w Paryżu. Szczególnie jeśli chcemy spróbować lokalnej kuchni i dobrej jakości francuskich produktów. 15 euro / dziennie na osobę to minimum, jeśli planujemy się żywić przede wszystkim na mieście. Na śniadanie i kolację wybieraliśmy najczęściej świeże wypieki, lokalne sery i owoce. Polecam przede wszystkim bagietki tradycyjne (1-1,5 euro), quiche (3 euro), croissanty (<1 euro), sery pleśniowe (Camembert, Brie, Brique, Blue – 2-8 euro/200g). Obiady to nieco trudniejsza sprawa, najlepiej wybrać się na lunch, wtedy ceny są znacznie niższe. Trzeba jednak pamiętać, że restauracje zwykle zamykane są o 14, a otwierane dopiero około 19, co może zupełnie nie współgrać z planem zwiedzania. Lunch w restauracji poza centrum to koszt 10-15 euro. W tej cenie mamy albo przystawkę i danie główne, albo danie główne i deser. W tanich knajpach możemy liczyć na wszystkie pozycje w cenie. Ja szczególnie polecam Le Bouillon Chartier. Nie ma tam oferty lunchowej, ale ceny są przystępne, wystrój niesamowity, a dania bardzo smaczne. Jeśli mamy ograniczony budżet to najlepiej wybrać się na tradycyjne crepes, czyli francuskie naleśniki, których ceny zaczynają się od 2 euro lub na pizzę (od 7 euro/pizza dla dwóch osób) albo zorganizować piknik w jednym z przepięknych parków.

Koszt: 500 zł (obiady na mieście, śniadanie i kolacje – piekarnie, targi, sklep z serami)

Bouillon Chartier

Komunikacja miejska

Z pewnością nie warto korzystać z Paris Visite, cena jest dużo wyższa niż za zwykłą kartę miejską. Karty tygodniowa Navigo na wszystkie strefy to koszt 23 euro + 7 euro za jej wyrobienie. Na tej karcie dojedziecie także do Disneylandu oraz Wersalu.

Koszt: 130 zł (7 dni na wszystkie strefy )

Atrakcje

Jeśli chodzi o atrakcje, to Paryż nie ma sobie równych. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Tak na prawdę można zwiedzić Paryż nie wydając ani grosza. Szczególnie kiedy jest się osobą do 25 roku życia, wtedy większość muzeów jest za darmo! Będąc przez tydzień w mieście świateł warto się wybrać do Disneylandu, ceny 1-dniowego pobytu w jednym parku zaczynają się 63 euro. Bardzo polecam wybrać się również na balet bądź operę do słynnego Palais Garnier – ceny zaczynają się już od 5 euro!

Koszt: min. 300 zł

Podsumowanie – Ile kosztuje tydzień w Paryżu?

Zliczając wszystkie wydatki, to paryski tydzień w podstawowej wersji kosztuje ok. 1900 zł. Ta suma wystarczy, aby móc nacieszyć się niezwykłą atmosferą stolicy Francji i skorzystać z jej niesamowitych uroków. Oczywiście jest to kwota bardzo umowna, wybierając hotel w centrum Paryża możemy tą cenę spokojnie podwoić. Tak samo decydując się na płatne atrakcje czy ekskluzywne restauracje. Z drugiej strony można również trochę zaoszczędzić rezygnując z Disneylandu bądź jedzenie na mieście, jednak nie polecam tej opcji.

Interesują Was ceny pobytu w innych miastach? Częściej decydujecie się na budżetowe wyjazdy czy lubicie trochę poszaleć? Dajcie koniecznie znać!

Tutaj znajdziecie inne wpisy dotyczące Paryża:

(Visited 931 times, 5 visits today)

Dodaj komentarz