Najciekawsze miejsca w Paryżu

Paryż jest przepiękny, pełen urokliwych zakątków, wspaniałej architektury i niekończących się atrakcji. Znajduje się tutaj mnóstwo interesujących miejsc, jednak kilka z nich szczególnie wpadło mi w pamieć. Zapraszam na zupełnie subiektywną listę “Najciekawsze miejsca w Paryżu”.

Montmartre – najciekawsza dzielnica w Paryżu

Gdybym miała spędzić w Paryżu tylko jeden dzień z pewnością poświęciłabym go na spacer po magicznej dzielnicy Montmartre. Moim zdaniem to jedna z najpiękniejszych części miasta świateł. Góruje nad nią wspaniała bazylika Sacre Coeur, w podnóża której rozpościera się zachwycający widok na cały Paryż. Aby zwiedzić wspomnianą budowlę trzeba pokonać pond 200 schodów, na których odbywała się jedna ze scen filmu “Amelia”. Spacer po zakamarkach XVIII dzielnicy to nie jest łatwa sprawa, trzeba się przygotować na setki schodów i pagórków, lecz naprawdę warto się pomęczyć. Dzielnica ta ma niezwykły klimat, przede wszystkim za sprawą romantycznych, brukowanych uliczek, urokliwych kafejek, a także atmosfery. To właśnie tutaj tworzyli swe dzieła najwięksi artyści, jak Picasso czy Renoir. Na każdym kroku można spotkać ulicznych malarzy, grajków oraz wszechobecny hazard uliczny. Podczas zwiedzania Montmartre można także zobaczyć słynny kabaret Moulin Rouge oraz Plac Pigalle na którym można skosztować pieczonych kasztanów.

The Fondation Louis Vuitton – najciekawsze muzeum w Paryżu

Muzeum wyróżnia przede wszystkim zachwycający, modernistyczny budynek zaprojektowany przez architekta Franka Gehry’ego. Koszt wykonania budowli ze szkła w Lasku Bolońskim wynosił ponad 100 milionów zł. Zarówno zewnętrzna fasada budynku w kształcie żagli, jak i jego wnętrze jest niezwykle ciekawe, niemal kontrowersyjne. Musze przyznać, że projekt architektoniczny idealnie koresponduje z wystawianymi w nim dziełami sztuki. Wystawa jest ciągle zmieniana, można tu podziwiać zarówno prace wielkich mistrzów, jak i współczesnych artystów. Najbardziej niecodzienną wystawą jaką mieliśmy okazję podziwiać była Takashi Murakami’s Universe. Przeniosła ona nas do japońskiej, barwnej kreskówki, pełnej zabawnych i przerażających postaci.

Louis Vuitton Fundation
Źródło: Modlar.com

Bouillon Chartier – najciekawsza restauracja w Paryżu

Legendarne bistro Bouillon Chartier to miejsce na wskroś paryskie, a z drugiej strony zupełnie niestandardowe. Jedzenie jest bardzo dobre, wnętrze zachwyca, a ilość talerzy jakie jest wstanie przenieść kelner szokuje. Kiedyś prosta i tania robotnicza jadłodajnia, dzisiaj jedna z najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych restauracji w Paryżu. Ze względu na to, że nie jemy mięsa, nie spróbowaliśmy najsłynniejszego dania w lokalu – ślimaków po burgundzku. Przystawka, która wybraliśmy – awokado z sosem krewetkowym było przepyszne, dania główne też nad zachwyciły – ja wybrałam rybę z młodymi ziemniaczkami w aromatycznym sosie. Zawiodłam się jedynie na deserze, pudding ryżowy nie przypadł mi do gustu, ale za to krem czekoladowy wybrany przez mojego partnera był bardzo smaczny. Najciekawsza jest jednak atmosfera lokalu – rachunek zapisywany jest na jednorazowym obrusie, wnętrze oddaje niezwykły charakter Belle Epoque, a jeśli jesteście we dwoje nie licz na osobny stolik, mieszcząca 300 osób sala upchana jest po brzegi. Jeśli masz wystarczająco cierpliwości by wystać w długiej kolejce, to serdecznie polecam to miejsce na pyszny obiad w dobrej cenie.

Bouillon Chartier
Źródło: www.bouillon-chartier.com

To by było na tyle. Zapraszam również do wpisu o Disneylandzie:

Disneyland Paryż – Przegląd atrakcji

W tym miesiącu pojawią się jeszcze inne wpisy dotyczące Paryża.

Byliście kiedyś w mieście zakochanych? Dajcie znać jakie są Wasze ulubione miejsca!

(Visited 222 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz