Tydzień w Paryżu – plan zwiedzania

Notre Dame

Paryż to przepiękne i niezwykle malownicze miasto, pełne licznych atrakcji i zabytków. Tydzień to zdecydowanie za mało, żeby odwiedzić wszystkie ciekawe miejsca. Poniżej zbudowałam dla Was krótki i dość różnorodny plan zwiedzania. Te zestawienie jest idealne dla osób, które odwiedzają Paryż po raz pierwszy, ale i Ci którzy już byli w stolicy Francji znajdą coś dla siebie.

Dzień 1 – Najważniejsze zabytki Paryża

Będąc pierwszy raz w Paryżu warto odwiedzić najważniejsze symbole miasta. Zwiedzanie zacznijcie od Luwru – dzisiaj zwiedzamy budynek jedynie z zewnątrz. Koniecznie zróbcie przerwę na śniadanie w pięknych ogrodach Tuileries. Kieruj się w stronę rzeki, tam ujrzysz słynny most Aleksandra III. Przejedź metrem do Łuku Triumfalnego, to jeden z najpiękniejszych zabytków miasta i skosztuj pysznych makaroników w Laduree na Polach Elizejskich. Wspaniałym zwieńczeniem dnia będzie iluminacja wieży Eiffla, która na 3 minuty rozbłyska tysiącami światełek. Jeśli macie tylko jeden dzień na zwiedzenie miasta to dorzućcie katedrę Notre Dame i najsłynniejsze zabytki macie zaliczone, jednak zupełnie nie wykorzystacie potencjału wspaniałego Paryża.

Łuk Triumfalny

Dzień 2 – Disneyland

Podczas dłuższego pobytu w Paryżu warto się wybrać do pobliskiego Disneylandu. To na prawdę magiczne miejsce, w którym zakochają się zarówno dzieci, jak i dorośli. Na tą atrakcje koniecznie trzeba zarezerwować cały dzień, w sezonie Disneyland otwarty jest od 10 do 23. Tutaj możecie znaleźć listę moich ulubionych atrakcji: Disneyland Paryż – przegląd atrakcji. Nie wybierajcie się tam w weekend – są straszne tłumy, najmniej osób jest od wtorku do czwartku.

Dzień 3 – Montmartre

Montmartre to moja ulubiona dzielnica Paryża, jest niezwykle klimatyczna i malownicza. Zwiedzanie warto rozpocząć od wspinaczki na wzgórze nad którym góruje wspaniała bazylika Sacre Coeur. Rozpościera się stąd piękny widok na Paryż, można także obejrzeć wnętrze bazyliki. Potem zgub się w krętych, brukowanych uliczkach, wypij pyszną Cafe Creme i zjedz słynne francuskie naleśniki. Możesz się również wybrać na Cmentarz Montmartre, gdzie pochowany został Juliusz Słowacki. Wieczorem zajrzyj na Plac Pigalle, skosztuj pieczonych kasztanów i zachwyć się fasadą najsłynniejszego na całym świecie kabaretu Moulin Rouge. Możesz oczywiście wybrać się na wieczorne show, które podobno jest niezwykłe, jego koszt to minimum 400 zł na osobę.

Sacre Coeur

Dzień 4 – Dzielnica Łacińska

O poranku wybierz się do wspaniałej, gotyckiej katedry Notre Dame. Zarówno katedra, jak i jej wieża otwarte są dla zwiedzających. Koniecznie odwiedź również najsłynniejszą paryską księgarnię anglojęzyczną Shakespeare and Company – znalazłam tam kilka książek ze świata magii HP z wspaniałymi ilustracjami. Następne punkty wycieczki to Panteon i jeden z najstarszych uniwersytetów na świecie – Sorbona. Czas na odpoczynek – piknik w urokliwym Ogrodzie Luksemburskim będzie idealny. Jednym z najpiękniejszych miejsc w dzielnicy łacińskiej jest z pewnością fontanna Świętego Michała. Dzisiejszy aktywny dzień zakończymy w jednym z najbardziej tajemniczych miejsc Paryża – podziemnych katakumbach.

Notre Dame

Dzień 5 – Wersal

Dzisiaj wyjeżdżamy poza miasto, aby odwiedzić wspaniały Pałac Wersalski. Zachwycający kompleks pałacowy i niekończące się ogrody tworzą niezwykły klimat niczym z baśni. Zwiedź barokowy pałac alb po prostu rozkoszuj się relaksem na łonie natury.

Dzień 6 – La Defense, Luwr i Opera Garnier

La Defense to biznesowa dzielnica Paryża. W przeciwieństwie do innych miejsc tego typu nie znajduje się ona w centrum, lecz na obrzeżach, aby nie zakłócać architektonicznego klimatu przestrzeni. Znajduje się tutaj również jeden z trzech paryskich łuków. Przechadzka uliczkami La Defense zajmuje maksimum 2 godziny. Następnym przystankiem jest Luwr, jedno z największych muzeów na świecie. Nie ma szans zwiedzić całego w jeden dzień, dlatego warto wybrać interesujące nas działy bądź dzieła. My obejrzeliśmy dział starożytny i zachwycające komnaty Napoleona. Wieczór warto spędzić na balecie lub operze w słynnym Palais Garnier. Opera Garnier ma nie tylko wspaniałą historię, ale także przepiękne wnętrza.

Dzień 7 – Le Marais

Le Marais to najbardziej paryska ze wszystkich dzielnic, jeśli chcesz poczuć prawdziwy klimat tego miejsca to zanurz się w jej malowniczych uliczkach. Zwiedzanie warto zacząć od urokliwego budynku paryskiego ratusza Hotel de Ville. III i IV dzielnica to idealne miejsce na długie spacery i zakupy w niesamowitych butikach. Koniecznie trzeba również odwiedzić najstarszy plac w Paryżu, który właściwie jest małym parkiem – Place des Vosges. Zwieńczeniem zwiedzania może być niezwykłe muzeum sztuki nowoczesnej Centrum Pompidou, znajduje się tam m.in. wspaniały obraz Salvadora Dali.

Więcej informacji o mieście miłości znajdziecie tutaj:

(Visited 152 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz