Półwysep Snaefellsnes – Islandia

Półwysep Snaefellsnes

Zapraszam na drugi dzień relacji z Islandii. W tym dniu zwiedzaliśmy przepiękny Półwysep Snaefellsnes znajdujący się na zachodnim wybrzeżu. Program tego dnia jest bardzo ciekawy, ale również niezwykle napięty. Wyjechaliśmy około godziny 7 rano, a wróciliśmy dopiero o północy. Tego dnia udało nam się również zobaczyć zorzę polarną!

Półwysep Snaefellsnes – trasa wycieczki

Snaefellsnes – największe atrakcje

Ytri Tunga Beach

Jedna z niewielu białych plaż na Islandii – większość to czarne plaże wulkaniczne. Największą atrakcją tego miejsca są urokliwe foki, które często tutaj wypoczywają.

Ytri Tunga Beach

Búðir

W małej miejscowości Búðir znajduje się najczęsciej fotografowany kościółek na Islandii. Czarny budynek na tle śnieżnego krajobrazu prezentuje się przepięknie.

Półwysep Snaefellsnes Budir

Snæfellsjökull

Snæfellsjökull to przykryty lodowcem stratowulkan. My wybraliśmy się na krótki trekking pod górę, skąd rozciąga się fenomenalny widok. Po drodze udało nam się zajrzeć do kilka małych jaskiń.

Snæfellsjökull

Londrangar

To piękne wulkanicznie skały bazaltowe, znajdujące się w niezwykle malowniczym punkcie nad oceanem. Nie zdecydowaliśmy się na spacer do samej atrakcji, podziwialiśmy ją z punku widokowego. Całe wybrzeże wygląda nieziemsko, w kwietniu można tutaj spotkać setki ptaków.

Półwysep Snaefellsnes Londrangar

Djúpalónssandur

Djúpalónssandur – przepiękna, czarna plaża pełna zachwycających skał o różnorodnych kolorach. Świetne miejsce na chwilę relaksu. Znajdują się tutaj także pozostałości po wraku statku Epine-Grimsby – nie wolno ich zabierać ani przenosić, są symbolem pamięci o ofiarach oceanu.

Półwysep Snaefellsnes Djúpalónssandur

Saxhólar

Saxhólar to krater wygasłego wulkanu. Z góry rozciąga się interesujący widok na liczne wygasłe kratery oraz pola lawowe pokryte zielonym mchem. Ten punkt można jednak ominąć, jeśli bardzo się spieszymy.

Kirkjufell

Urokliwa góra o stożkowym kształcie u zbocza której znajduje się mały wodospad. Miejsce jest bardzo ładne, ale bardziej zachwyca na zdjęciach niż w rzeczywistości.

Półwysep Snaefellsnes Kirkjufell

Stykkishólmur

Miasteczko, w którym nagrywana była scena z helikopterem do filmu Sekretne życie Waltera Mitty. Budynek knajpy, w której siedział Walter nie zachwyca, ale całe miasteczko jest bardzo klimatyczne i malownicze.

I to by było na tyle. Półwysep Snaefellsnes jest na prawdę przepiękny i będąc kilka dni w Reykiaviku koniecznie trzeba odwiedzić ten region. Mnie szczególnie zachwyciły takie miejsca jak: Snæfellsjökull, Londrangar oraz Djúpalónssandur. Cudowne było także spotkanie fok w ich naturalnym środowisku.

Relacje z Islandii

Islandia Dzień 1 – Golden Circle (Złoty Krag)

(Visited 186 times, 1 visits today)

1 komentarz

  1. BrianCab says: Odpowiedz

    Wow because this is really good work! Congrats and keep it up.

Dodaj komentarz