Poczdam w jeden dzień

Poczdam w jeden dzień

Poczdam to niezwykle interesujące miasto pełne zapierających dech w piersiach zabytków i atrakcji. Jeden dzień to za mało, aby zwiedzić każdy zakątek, dlatego wybrałam dla Was dwie niesamowite atrakcje, które szczególnie mnie zachwyciły. Zapraszam na wpis – Poczdam w jeden dzień.

Park Sanssouci

Park Sanssouci to ogromny kompleks pełen niezwykłych zabytków architektonicznych i magicznych zakątków. Obejrzenie wszystkich atrakcji w umiarkowanym tempie zajmuje nawet cały dzień. Nam szybki marsz z krótkimi przerwami w kilku głównych atrakcjach zajął kilka godzin. Zajrzeliśmy także do uniwersyteckiego Ogrodu Botanicznego, który był świetną odskocznią od zimowej, grudniowej aury. Muszę przyznać, że ten teren jest zachwycający i z chęcią odwiedziłabym park latem i niespiesznie podziwiała niezwykłe budowle i ogrody, a także zorganizowała piknik na łonie natury. Szczególnie zachwycające są: Stary i Nowy Pałac, Oranżeria, a także Pawilon Chiński. Zwiedzanie tego miejsca zimą ma swoje plusy: turystów było jak na lekarstwo, w niektórych miejscach byliśmy zupełnie sami, jakbyśmy cofnęli się w czasie i przechadzali się uliczkami w XVIII i XIX wieku.

Park Sanssouci

Dzielnica Holenderska

Dzielnica Holenderska to jedna z najpiękniejszych części miasta. Budynki powstały w XVIII wieku, zostały zbudowane dla holenderskich rzemieślników, którzy mieli pomóc wznieść kompleks pałacowy Sanssouci. Holendrzy nigdy nie dotarli do miasta, a w dzielnicy zamieszkali mieszkańcy Poczdamu. Urokliwe budynki z czerwonej cegły przenoszą nas do zupełnie innej scenerii, która jest niesamowicie malownicza. Można tutaj także skosztować najlepszych serników w całym Poczdamie, a może nawet w całych Niemczech.

Dzielnica holenderska

To są dwa miejsca, które są dla mnie absolutnym must see, jeśli chodzi o Poczdam. Ukazują zupełnie inne oblicza często niedocenianego miasta, znajdującego się tuż pod Berlinem. Oczywiście jest tu kilka innych atrakcji wartych odwiedzenia, jak: Alexandrówka czy Stare Miasto. Mnie to miejsce na prawdę zachwyciło i myślę, że jeszcze kiedyś tu wrócę 🙂

Jakie miejsca w Niemczech polecacie? Mnie nigdy nie kusił ten kierunek, ale byłam bardzo pozytywnie zaskoczona odnajdując tu tyle urokliwych miejsc!

(Visited 502 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz