Ile kosztuje tydzień w Londynie?

underground

Ile kosztuje tydzień w Londynie? Nie tak dużo! Jeśli wiesz jak wszystko dobrze zorganizować. Brak planowania i jechanie w ciemno to najlepszy sposób na to by wydać za dużo pieniędzy. Na szczęście są sposoby, aby wiele zaoszczędzić. Londyn nie jest tanim miastem, lecz da się go zwiedzić bez nadszarpnięcia domowego budżetu 🙂

Lot

Loty do Londynu są dosyć tanie. Jeśli chodzi o Warszawę, to poza sezonem od października do maja można złapać bilety nawet za około 150zł/osoba w dwie strony. My byliśmy wybredni, jeśli chodzi o termin i wyszło Nas to 250 zł/ osoba, co też jest całkiem niezłą ceną. Najtaniej jest lecieć z firmą Ryanair, loty do Londynu obsługuje Modlin. Nie polecam korzystania z pośredników (np. Esky), zawsze naliczana jest dodatkowa opłata, której warto uniknąć.

Koszt: 250 zł

Dojazd z lotniska

Najtaniej dolecieć jest do lotniska Stansted, jednakże znajduje się ono godzinę drogi od Londynu. Koszt dojazdu z lotniska to 15 funtów/ osoba (kupione z góry w dwie strony). Najtaniej jest busem, nie dajcie się naciągnąć na przejazdy za 10-12 funtów w jedną stronę.

Koszt: 75 zł

Nocleg

Tutaj z całego serca polecam portal www.couchsurfing.com. Jest to miejsce, gdzie można poznać wspaniałych ludzi, kultury i miejsca, a to wszystko zupełnie… za darmo! No może warto odwdzięczyć się butelką wina lub kolacją. Cały zamysł polega na tym, iż ludzie z całego świata oferują kawałek “kanapy” (łóżko, pokój, namiot, co dusza zapragnie ;)) dla ludzi chcących poznawać świat. Taka forma noclegu może nie odpowiadać każdemu, jednakże gwarantuje niezapomniane wspomnienia, jeśli się zdecydujecie!

Koszt: 0 zł (jupi!)

Jedzonko

To chyba najdroższa pozycja na naszej liście. Jedzenie w Londynie jak na tamtejsze realia jest całkiem przyjemne cenowo, jednakże dla Nas różnica jest sporawa. Polecam jedzenie na targach ulicznych (pycha!) lub w tradycyjnych angielskich pubach. Wiadomo, że na wyjeździe nie warto marnować czasu na gotowanie, tylko rozpocząć przygodę kulinarną. Myślę że w zaokrągleniu na pyszności można przeznaczyć 15 funtów (75 zł)/osoba – śniadanie, lunch i kolacja na mieście. Można zaoszczędzić przygotowując śniadania samemu (-5 funtów).

Koszt(wszystko na mieście): 525 zł

Jeśli chcesz wiedzieć, gdzie tanio i smacznie zjeść przejrzyj wpis:

Jedzenie w Londynie – czego warto spróbować?

Transport

Nie ma co ukrywać, transport w Londynie jest bardzo drogi. Wynika to z faktu, iż transport miejski obsługuje prywatna firma, a sieć połączeń jest bardzo rozbudowana. Przyjeżdżając na tydzień, z chęcią zwiedzania, najbardziej opłaca się kupić TravelCard na 7 dni (32 funty, przejazdy bez limitu). Do zwiedzenia najważniejszych miejsc wystarczy bilet na 1-2 strefę. Warto jednak się zabezpieczyć i skorzystać z opcji wgrania Travelki na kartę Oyster. Dzięki temu, w razie potrzeby wyjechania poza 2 strefę, zapłacimy za bilet dużo mniej.

Koszt: 160 zł(sic!)

Zwiedzanie

Najważniejsze atrakcje w Londynie są darmowe. Muzea, Big Ben, Camden Town, południk itp. możesz obejrzeć bez wyjmowania portfela. Jednakże jest kilka miejsc, które warto dodatkowo odwiedzić, na przykład muzeum Harrego Pottera (30 funtów). Warto mieć więc w zapasie trochę kaski na dodatkowe atrakcje.

Koszt: 250 zł 

Podsumowanie – tydzień w Londynie:

Tydzień w Londynie wyniósł Nas…. 1260 zł. Jeśli jednak wystarczą Wam podstawowe darmowe atrakcje to wyjazd będzie kosztował około 1000 zł. Myślę, że jest to bardzo atrakcyjna cena jak na tydzień w stolicy Wielkiej Brytanii. Nie ma nad czym się zastanawiać, świat stoi przed Wami otworem!

Poznaliście już Londyn? A może dopiero planujecie wycieczkę?

Przeczytajcie inne posty o Londynie:

Jedzenie w Londynie – czego warto spróbować?

Najciekawsze miejsca w Londynie

(Visited 6 238 times, 4 visits today)

Dodaj komentarz