3 alternatywne sposoby na zwiedzanie Europy

norwegia

Europa jest kontynentem niezwykłym, bardzo atrakcyjnym turystycznie. Jest obszarem bardzo zróżnicowanym, zarówno jeśli chodzi o naturę, kulturę i obyczaje, jak i o względy ekonomiczne. Najczęściej wybieranymi kierunkami podróży są kraje bogatego Zachodu, szczególnie można wyróżnić tutaj Włochy, Francję, Hiszpanię Czy Wielką Brytanię. Do głównych destynacji polskich turystów można dodać takie państwa jak: Chorwacja, Bułgaria czy Grecja, które wydają się być bardziej atrakcyjne cenowo. Jeśli jednak ktoś zwiedził te, według większości zwiedzających, najważniejsze atrakcje lub najzwyczajniej nie ma ochoty taplać się w morzu turystów, to co wtedy? Zacząć eksplorować następne kontynenty? Oczywiście, jest to całkiem sensowna konkluzja. Można jednak podejść do tematu zupełnie inaczej i uświadomić sobie że, Europa na tym się nie kończy! A wręcz przeciwnie, ma o wiele więcej do zaoferowania. Poniżej znajdziecie kilka moich propozycji na zwiedzanie Europy trochę inaczej. Może dla niektórych opcje te będą oczywiste, a nawet w większości zbadane, może jednak niektórzy zyskają nowe spojrzenie na ten różnorodny kontynent.

1. Najrzadziej odwiedzane państwa Europy

Są takie miejsca w Europie omijane, zapomniane i najczęściej w ogóle nie brane pod uwagę w ramach letnich czy zimowych wakacji. 10 najrzadziej odwiedzanych krajów Europy to kolejno: Liechtenstein, San Marino, Mołdawia, Białoruś, Monako, Macedonia, Bośnia i Hercegowina, Islandia, Serbia i Luksemburg. Moim zdaniem najciekawszą pozycją jest Islandia, ale o niej więcej w kolejnym punkcie. Osobiście nie polecam Monako, dla mnie nie było szczególnie interesujące. Chętnie odwiedziłabym Liechtenstein, San Marino, Luksemburg oraz Mołdawię i Serbie. Najlepiej jednak przysiąść chwilę przy lekturze przewodników i wybrać to co Nas najbardziej interesuje.

san marino

 

2. Islandia

Islandia zasługuje na oddzielny punkt, bo to zupełnie inny świat. Miejsce gdzie lód spotyka się z lawą, panuje niczym niezmącony spokój i dzika, surowa natura. To jedno z moich marzeń podróżniczych, które spełnię już w przyszłym roku. Wyprawy na lodowiec i by podziwiać wieloryby, wulkany z wewnętrznymi jeziorami, wodospady, gorące dzikie źródła i jaskinie to wszystko oferuje jedna wyspa znajdująca się między Europa kontynentalną a biegunem północnym.

 

iceland

3. Kraje skandynawskie / nordyckie

Do zespołu krajów skandynawskich należą: Dania, Norwegia i Szwecja, do tego zestawu dodajemy Islandię i Finlandię i mamy kraje nordyckie. Mi się zawsze marzyła Norwegia, ale inne państwa też mają wiele do zaoferowania. Fiordy, zorza polarna, urokliwe miasteczka są na prawdę warte zobaczenia. Niestety podróż po tych miejscach nie należy do najtańszych, najlepszym wyjściem jest wziąć samochód, namiot, walizkę jedzenia i wyruszyć w nieznane.

norwegia

I to tyle. 3 propozycje na trochę inne zwiedzanie Europy. Nie myślcie jednak, że nie przepadam za bardziej obleganymi kierunkami. Uwielbiam energetyczny Londyn, klimatyczne miasteczka Włoch czy wybrzeża Francji. Jednakże bardziej ciągnie mnie do tych miejsc mniej znanych, surowych, o dzikiej, niezwykłej naturze.

A wy wolicie smażyć się w promieniach słońca w jednym z kurortów czy wybieracie mniej oblegane kierunki? Jakie są Wasze ulubione państwa w Europie?

(Visited 216 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz