4 najbardziej przereklamowane miejsca w Londynie

palace

Londyn jest przepięknym miastem, z niesamowitym charakterem. Często jednak traci swój urok przez bezlik zgromadzeń turystycznych. Nie uznaje z góry atrakcji bardzo obleganych za nieciekawe. Czasami warto wystać się w kolejce i zapłacić trochę, by obejrzeć coś wyjątkowego. Jednak jest kilka punktów, które mimo swojej popularności, są bardzo przeciętne. Najbardziej przereklamowane miejsca w Londynie to:

1. London Eye

Moim zdaniem największy bubel Londynu. Nie jest to żadna niesamowita atrakcja.  Muszę przyznać, iż panoramo Londynu jest przepiękna. Ja osobiście wolę jednak oglądać ją z punktu widokowego w Greenwich lub z kolejki podniebnej Emirates Air Line (kilka funtów) niż płacić ponad 30 funtów za 40 minutowy i nudnawy obrót kołem.

2.  Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud

Muzeum Figur Woskowych jest uważane za jedną z największych atrakcji Londynu. Moim zdaniem inne muzea mają o wiele więcej do zaoferowania. Eksponaty z całego świata w British Museum, muzeum Harrego Pottera i wiele innych miejsc zasługuje na większą uwagę niż kilka figur znanych ludzi.

3. Pałac Buckingham

W Londynie jest dużo ładniejszych i ciekawszych budynków niż Pałac. To miejsce zawsze zapełnione jest tłumem turystów. Raz dziennie odbywa się 30 minutowa zmiana warty, która dla niektórych może stanowić fajną atrakcje. Uważam jednak, że nie jest to punkt obowiązkowy na mapie miasta.

4. M&M’s World

W tym sklepie nie ma nic ciekawego. Znajduje się tam niezliczona masa bezsensownych dupereli ze znaczkiem M&M’s (o zawrotnych kwotach), a do tego tłum turystów. Radzę omijać to miejsce szerokim łukiem, a zamiast tego wybrać się do cudownych tradycyjnych sklepów ze słodyczami.

 

Jeśli wybierasz się do Londynu i nadal się wahasz co zwiedzić, a czego nie, to może ta lista pomoże Ci w podjęciu decyzji. Nie twierdze, iż powyższe miejsca dla każdego okażą się nieciekawe. Ja osobiście ich nie polecam. Jeśli chcecie się dowiedzieć co na prawdę warto obejrzeć w Londynie, zajrzyjcie do wpisu:

Najciekawsze miejsca w Londynie

(Visited 508 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz