Test: Odżywki bez spłukiwania

odżywki bez spłukiwania

Od tygodnia przeprowadzam dla Was test porównawczy 3 odżywek bez spłukiwania. Pierwsza z nich to kosmetyk drogeryjny – Dove, Intensive Repair, druga to naturalny produkt z wyciągiem z bazyli – Vis Plantis, mleczko Basil Element, a ostatnia to odżywka profesjonalna, z wyższej półki – Schwarzkopf Professional, BC Oil Bazilnut. Przez czas stosowania odżywek nie stosowałam żadnych innych kosmetyków do włosów prócz szamponu hipoalergicznego firmy Biały Jeleń. Odżywki bez spłukiwania testowałam dwa dni (co tyle czasu myje włosy), pierwszego dnia moje włosy są puszyste i lekko napuszone, liczyłam tu przede wszystkim na wygładzenie, drugie zaś na lekkie dociążenie. Oprócz tego pożądany efekt to śliskie, błyszczące włosy, łatwe do rozczesywania i odpowiednio zabezpieczone przed zniszczeniem. Moje włosy są lekko falowane, gęste, cienkie, łamliwe, ze skłonnością do wypadania, oceniam je jako średnio-porowate.

DOVE, HAIR THERAPY, INTENSIVE REPAIR

16 zł (200 ml)

Odżywkę tą stosuje już od dłuższego czasu, więc dość dobrze znam jej działanie. Jest to produkt dość lekki, nie dociąża mocno włosów, ani ich nie obciąża. Ładnie pachnie i jest w formie przyjemnej mgiełki. Jednakże pierwszego dnia moje włosy potrzebują silnego wygładzenia i dociążenia, z czym sobie nie radzi. Ta odżywka idealnie sobie poradzi przy włosach mało problematycznych, cienkich i przetłuszczających się lub jako wsparcie dla innych produktów nawilżających, jako forma zabezpieczenia włosów.

dove

Ocena: 3/5

VIS PLANTIS, BASIL ELEMENT MLECZKO WZMACNIAJĄCE PRZECIW WYPADANIU WŁOSÓW BAZYLIA + JEDWAB

19,99 zł (150 ml)

Już wcześniej miałam odżywkę do spłukiwania z tej samej serii. Nieźle się sprawdzała, choć włosy nie wyglądały po niej spektakularnie. Tym bardziej zdziwił mnie fakt, iż ta odżywka jest świetna. Jest to bardzo gęsty, skoncentrowany produkt, który idealnie dociąża i wygładza moje włosy. Ma świetny zapach, który na długo zostaje na włosach. Są ona lśniące i mięsiste. Jest to kosmetyk godny polecenia, szczególnie dla osób, które mają włosy wysoko-porowate, problematyczne i zwykła odżywka im nie wystarcza.

vis plantis

Ocena: 5/5

SCHWARZKOPF PROFESSIONAL, BC OIL BRAZILNUT, ODŻYWKA TALENT 10

93,00 zł (100 ml)

Najdroższy produkt, choć wcale nie najlepszy, jak to się często zdarza. Produkt ciężko nałożyć na włosy, gdyż nie tworzy mgiełki, psiknięcie skoncentrowane jest w jedno miejsce. Ma mocny perfumowany zapach, który szybko znika z włosów. Dociąża dość mocno i nabłyszcza włosy. Następnego dnia moje włosy były dość oklapnięte, lecz nadal wyglądały okey. Jest to silnie działający produkt i nie można z nim przesadzić. Tak jak wyżej, odżywka sprawdzi się do włosów problematycznych, ze skłonnością do przesuszania się i puszenia. Po takiej cenie spodziewałam się czegoś więcej, szczególnie, że wydajność nie powala.

Ocena: 4/5 (jakoś względem ceny: 3/5)

bc oil

 

Jak widać powyżej, zestawienie wygrała odżywka Vis Plantis. Najlepiej sprawdziła się na moich włosach i spełniła większość wymagań, jakie pokładam w tego typu produkcie. Ten test pokazał mi, że moje włosy są w dużo lepszym stanie niż kiedyś. Jeszcze rok czy dwa lata temu za każdym razem używałam maski do włosów, inaczej moje włosy wyglądały źle. Powoli udaje mi się zażegnać problem bardzo zniszczonych włosów, ale jeszcze trochę pracy przede mną.

A jakie są Wasze ulubione odżywki do włosów? Stawiacie na te bez spłukiwania czy raczej tradycyjne odżywki i maseczki?

(Visited 232 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz